آردواز

آردواز

آردواز چیست؟

آردواز یکی از متداول ترین پوشش های سقف شیبدار در جهان می‌باشد. سقف های شیبدار برای جلوگیری از نفوذ آب به داخل به صورت هشتی با یک لایه پوشش ساخته می‌شوند، پوشش آردواز برای سطح بیرونی این نوع از سقف‌ها بسیار متداول است.

قیمت آردواز

آردواز

آردواز از چه چیزهایی تشکیل شده است؟

آردواز در اصل یک محصول متشکل از آزبست، سیمان، الیاف مصنوعی پنبه نسوز و مواد شیمیایی با آب است. صفحه آردواز در ابتدا رنگی ندارد و پس از آنکه این محصول ساخته شد آن‌را رنگ میکنند. در اصل رنگ ابتدایی آردواز رنگ سیمان است.

با وجود تغییر جنس پوشش سقف‌های شیروانی و شیبدار هنوز بسیاری از مردم از پوشش سقف های شیروانی با نام آردواز یاد میکنند و کلمه آردواز را بکار می‌برند.

آردواز

اجرای پوشش آردواز

آردواز در چه شکل هایی وجود دارد؟

با توجه به نوع ساخت آردواز می‌توان از قالب گیری های متفاوت برای تغییر ظاهر آردواز استفاده نمود. بطور مثال آردواز در اشکال کلاسیک ( پله ای) هلالی (پولکی) و اشکال دیگر تولید و استفاده می‌شود.

همچنین می توانید در مطالب پیشین ما را در مورد سقف شنیگل مطالعه بفرمایید

طریقه نصب آردواز

نصب آردواز از قسمت پایین شیب شروع و از قسمت زاویه مخالف آغاز شده و در انتهای کار تمام میشود و در انتهای زاویه ای شکسته کار با تیزه های گرد (پالنی)که از خود جنس آردواز سیمانی میباشد وی ک نوع دیگر تیزه هشتی که جنس آن از گالوانیزه میباشد نصب میشود.
پروفیل یا چوب ۴۰ در۵۰ میلیمتر از پایین کار اجرا شده سقف به طول شیب به فاصله ۹۰الی ۲۰/۱سانتیمتر به صورت عمود اجرا می شود و چوب ۴۰ در۳۰ میلیمتربه فاصله ۲۰ سانتیمتر به صورت افقی برروی سقف اجرا میشود و آردواز برروی ان با میخ ۴ سانتیمتر نصب می گردد.

قیمت آردواز

یک نمونه سقف شیب دار کارشده با پوشش آردواز

مشخصات فنی آردواز 

طول :۶۰سانتیمتر
عرض :۳۰سانتیمتر
تعداد در هر بسته :۱۰برگ
استفاده برای هر متر مربع : ۱۷برگ
وزن هر یک عدد آردواز :۱کیلوگرم
وزن هر متر مربع : ۱۷کیلوگرم

قیمت آردواز

آردواز رنگ شده برای سقف شیروانی

چند مدل آردواز موجود است؟

اردواز به نوع تقسیم میشود
اردواز فلزی
اردواز سیمانی

در مورد آردواز سیمانی توضیح دادیم اما نسل جدید آردوازهای آردواز فلزیست. آردواز فلزی علاوه بر قابلیت‌های آردواز سیمانی مزایای دیگری دارد که باهم مرور می‌کنیم:

  • آردواز فلزی طول عمر بیشتر دارد
  • آردواز فلزی رنگ بندی دارد( تمام رنگ های موجود)
  • آردواز فلزی غیر قابل ترک خوردن وشکستن در طول زمان است
  • علاوه براین میتوان در نصب اردواز از پشم شیشه وفوم برای عایق سرما وگرما به داخل  استفاده کرد

قیمت آردواز چند است؟

شرکت پرچین مفتخر است بعنوان تولید کننده برتر پوشش سقف های ساختمانی بویژه پوشش های پیشرفته هماهنگ با تکنولوژی روز دنیا بهترین قیمت آردواز را به شما ارائه کند. با توجه به متغییر بودن قیمت آردواز  و محصولات شما هم اکنون میتوانید لیست جدیدترین قیمت محصولات پرچین را از اینجا تهیه بفرمایید یا با شماره دفتر فروش شرکت با شماره ۳۰۷ ۳۶ ۶۵۴ ۰۲۱ تماس بگیرید.

همکاران ما بهترین قیمت آردواز را به شما ارائه خواهند کرد.

یک پیام بگذارید

ایمیل شما به بقیه نشان داده نمی‌شود.

مطالب پیشنهادی

Enter your keyword