سقف شیروانی

سقف شیروانی

سقف شیروانی

حتی تصور یک خانه بدون سقف هم کار مشکل و سختی است. سقف ها هم به خانه حس امنیت و آسایش میدهند و هم نمای بسیار شکیل و زیبایی می سازند. نما در لغتنامه دهخدا به شرح زیر تعریف شده است: «صورت ظاهری هر چیزی، آنچه که در معرض دید و برابر چشم است.آنچه از بیرون دیده می‌شود، منظره خارجی بنا و عمارت،‌ قسمت خارجی ساختمان و نماسازی، فن روسازی ساختمان و ساختن نمای عمارت».

سقف شیروانی

سقف شیروانی معایب و مزایا

سقف های گنبدی و صاف و سقف شیب دار یا سقف شیروانی از جمله سقف هایی هستند که در منطقه های مختلف کشور مورد استفاده طراحان ساختمان قرار می گیرند. در این مطلب از سایت پرچین با ما همراه شوید.

سقف شیروانی

سقف شیروانیامروزه فقط در مناطق بارانی و مرطوب مورد استفاده قرار نمی‌گیرد

سقف شیب دار یا سقف شیروانی یکی از انواع طرح های سقف است که در مناطق سرد و پر بارش از آن برای سقف ساختمان ها و ویلاها و … استفاده می شود و این مدل سقف از نفوذ آب به داخل ساختمان ممانعت می کند.

در ادامه این مطلب انواع نمونه های سقف های شیب دار را مشاهده خواهید کرد.

 

سقف شیروانی

هر سقفی که بیشتز از ۱۵ درجه شیب داشته باشد را سقف شیروانی میگویند

سقف شیروانی چیست؟

به سقف هایی که حداقل شیب آن ها ۱۵ درجه و حداکثر شیب آن ها نیز ۷۰ درجه است سقف شیب دار گفته می شود. در طراحی این نوع سقف ها برای سازه های آن ها از آهن کشی و یا فلزات دیگر استفاده می شود. و هم چنین پوشش های مورد استفاده برای این نوع سقف ها تایل های آردواز و سفال و یا چوب و … است.

سقف شیروانی

سقف شیروانی های ساخته شده توسط پرچین به تگرگ و باران هم مقاوم هستند

نما در لغتنامه دهخدا به شرح زیر تعریف شده است: «صورت ظاهری هر چیزی، آنچه که در معرض دید و برابر چشم است، آنچه از بیرون دیده می‌شود، منظره خارجی بنا و عمارت،‌ قسمت خارجی ساختمان و نماسازی، فن روسازی ساختمان و ساختن نمای عمارت».

سقف شیروانی

در سال‌های اخیر پس از مطرح شدن دوباره اهمیت فضاهای عمومی‌ و ارزش زندگی شهری، نما اهمیت دوباره‌ای یافته است. نما در عمل درون ساختمان را از بیرون و فضای خصوصی را از فضای عمومی‌جدا می‌کند.

سقف شیروانی

سقف شیروانی

نما حاکی از موقعیت فرهنگی سازندگان ساختمان است و نشانگر میزان نظم در طراحی ساختمان، امکانات و ذوق تزیین و خانه‌آرایی طراح و مالک است. یک نما به مثابه معرفی وضعیت ساکنان ساختمان در بین عموم است.

سقف شیروانی

سقف شیروانی در همه جای ساختمان قابل استفاده است

نما در واقع صورت ساختمان و بهترین بیان حالتی است که فرد طراح یا مالک از خود در برابر محیط بیرون ارائه می‌کند.

نماهای داخل ساختمان بیشتر جنبه خصوصی دارند،لیکن نماهایی که به سمت کوچه و بافت شهر باز می‌شوند، جنبه عمومی‌تر دارند.

همچنین بخوانید : تاثیر سقف در دکوراسیون داخلی منزل 

سقف شیروانی

نمای سقف شیروانی

بنابراین وجوه پشت و جلوی ساختمان از یک طرف دارای نمود اجتماعی و از طرف دیگر نمود مشخص ساکنان است بنابراین نمای هر ساختمان باید هم با فضای عمومی‌همبستگی داشته باشد و هم بتواند حجم داخلی ساختمان را بیان کند.

سقف شیروانی

لزوم استفاده از سقف شیروانی چیست؟

نمای هر ساختمان موثر در مجموعه شهری است که در آن حضور دارد و این تاثیر را در بدنه خیابان‌ها یا میدان‌ها که در آن قرار گرفته است، می‌گذارد.

همچنین بخوانید : چند ایده برای طراحی سقف

 

اگر به نمای ساختمان واحدی، بدون در نظر گرفتن نمای دیگر ساختمان‌ها فکر شود، همگونی نمای شهری در کلیت از بین می‌رود.

 

سقف شیروانی

سقف شیدار و سقف شیروانی فقط در مناطق بارانی و رطوب مورد استفاده قرار نمیگیرد

شرکت پرچین با تولید و عرضه مستقیم پوشش سقف شیروانی و سقف شیبدار علاوه بر استحکام و زیبایی با شبکه گسترده فروشگاهی خود سبب عرضه با قیمت کارخانه در سراسر کشور شده است. برای گرفتن مشاوره و ارتباط بیشتر با واحد فروش پرچین و یا شماره ۶۵۶ ۳۷ ۶۵۴ ۰۲۱ -۳۰۷ ۳۶ ۶۵۴ ۰۲۱ – در ارتباط باشید.

یک پیام بگذارید

ایمیل شما به بقیه نشان داده نمی‌شود.

مطالب پیشنهادی

آردواز

آردواز

آردواز چیست؟ آردواز یکی از متداول ترین پوشش های سقف شیبدار در جهان می‌باشد. سقف…ادامه مطلب

Enter your keyword