سقف شینگل چیست؟

سقف شینگل چیست؟

سقف شینگل چیست؟

پوشش سقف شینگل یکی از متداول ترین و پرکاربردترین پوشش های سقف در جهان است، شینگل سقف نوعی تایل جهت پوشش سقف شیبدار است که عناصر آن با هم همپوشانی دارند. این عناصر به طول معمول مسطح یا منحنی و به صورت مستطیلی شکل هستند که از لبه پایینی پشت بام به سمت راس شیب، سطح پشت بام را با چیدمان پیاپی پوشش می دهند. این سیستم به دفع آب از روی سقف شیبدار کمک می کند.

پوشش شینگل سقف شیروانی

اجرای یک پوشش شینگل زیبا روی سقف شیروانی

این محصول یک اختراع آمریکایی است و نخستین بار در سال ۱۹۰۲ مورد استفاده قرار گرفت.

شینگل پرچین

سقف شینگل چیست؟

شینگل های سقف از جنس های مختلفی که در قیمت، وزن، مقاومت، رنگ و نوع متفاوت هستند تشکیل شده اند، مانند: چوب، سنگ، فلز، پلاستیک و مصالح کامپوزیت مانند فایبر سمنت و شینگل آسفالت. تایل های پوشش سقف و از جنس سرامیک که هنوز به عنوان مصالح غالب پوشش سقف در اروپا و بخش هایی از آسیا مورد استفاده قرار می گیرد، تحت عنوان تایل شناخته می شوند، نه شینگل.

سقف شینگل چیست؟

سقف با پوشش شینگل یکی از متداول ترین نوع پوشش سقف در دنیاست

شینگل های سقف ممکن است در مقایسه با شینگل های دیواری زورتر دچار آسیب شده و نیاز به تعویض داشته باشند. این مصالح در ایالات متحده بسیار رایج است.

سقف شینگل چیست؟

استفاده از پوشش سقف شینگل بسیار متداول است

شینگل پوشش سقف خارجی ساختمان

شینگل سقف، تقریبا همیشه در معرض دید بوده و بخش بسیار مهمی از زیبایی یک ساختمان را در الگو، بافت و رنگ در بر می گیرد. شینگل سقف همانند سایر مصالح کاربردی در یک بنا بایستی به صورت بومی در دسترس باشد. نوع شینگل قبل از ساخت و ساز بایستی در نظر گرفته شود، چرا که این مصالح بر روی کیفیت عایق صدا بودن سقف شیبدار و روش ساخت و ساز تاثیر می گذارد.

نصب پوشش شینگل

تمامی شینگل ها از پایین لبه بام به سمت بالا نصب می شوند. روی لبه بام از شینگل های استارتر استفاده می شود و لبه تایل‌ها قدری همپوشانی دارندتا از نشتی جلوگیری شود.

سقف شینگل چیست؟

اجرای پوشش شینگل

بارش و رطوبت

بسیاری از شینگل ها بر روی یک پوشش اولیه که روی سقف را پوشانده است، مانند آسفالت یا نمد قرار می گیرند تا از نشتی حاصل از بارش باران و برف در آب و هوای سرد جلوگیری شود.

بعضی از شینگل های سقف غیر قابل احتراق می باشند؛ یا از رتبه بندی حریق بهتری به نسبت سایر شینگل ها برخوردار هستند. این ویژگی، کاربری شینگل را تحت تاثیر قرار می دهد.

سقف شینگل چیست؟

نحوه نصب پوشش شیروانی شینگل

استاندارهای و مواد بکار رفته در سقف شینگل

برخی از استانداردهایی که برای برخی ساختمان ها تعریف می شود اجازه استفاده از شینگل با رتبه بندی کمتر از کلاس A را نمی دهد. با توجه به خطرات آتش سوزی، شینگل های چوبی و شینگل های آسفالت بر پایه مصالح ارگانیک به نسبت شینگل های بر پایه فایبرگلاس از محبوبیت کمتری برخوردارند.هیچ یک از شینگل ها ضد آب نیستند، لذا  شینگل بر روی سقف هایی نصب می شود که شیب کافی داشته باشند تا آب را به داخل گاتر هدایت کند.

سقف شینگل چیست؟

مواد اولیه و پوکه ساختمانی و زیر سازی سقف شینگل

بنابراین حداقل شیب سقف ۴:۱۲، بدون استفاده از پوشش های زیرین اضافی در نظر گرفته شود. گفتنی است هیچ تفاوتی بین شینگل سقف و تایل سقف وجود ندارد.

شرکت پرچین

پرچین تولید کننده پوشش پیشرفته سقف های شیب دار در ایران

پرچین تولید کننده پوشش پیشرفته سقف های شیب دار در ایران

پرچین به عنوان یکی از بهترین تولید کننده‌های پوشش سقف‌های شیب دار در ایران مفتخر است که سال‌های متمادی با تحقیق و توسعه کیفی محصولات خود گام در راهی نهاده است که می‌تواند محصولات تولیدی خود را گارانتی کند.
اگر در حال ساخت خانه یا ویلا هستید، و می خواهید برای طراحی سقف و بام منزل تان تجدید نظر کنید و آن را از حالت مسطح همیشگی خارج کنید و به دنبال افراد خبره و متخصص هستید، هم اکنون میتوانید برای مشاوره حرفه ای با شرکت پرچین برای طراحی هر چه زیباتر سقف منزل خود تماس بگیرید.
تلفن های تماس:
۶۵۶ ۳۷ ۶۵۴ ۰۲۱ – دفتر
۳۰۷ ۳۶ ۶۵۴ ۰۲۱ – فروش

یک پیام بگذارید

ایمیل شما به بقیه نشان داده نمی‌شود.

مطالب پیشنهادی

آردواز

آردواز

آردواز چیست؟ آردواز یکی از متداول ترین پوشش های سقف شیبدار در جهان می‌باشد. سقف…ادامه مطلب

Enter your keyword