چند ایده برای طراحی سقف

چند ایده برای طراحی سقف

چند ایده برای طراحی سقف

سقف خانه جز مکان‌هایی است که در طراحی دکوراسیون خانه نقش مهمی دارد و در معماری داخلی مدرن توجه زیادی به نحوه اجرای آن می‌شود.

مکان‌های مختلف خانه مثل پذیرایی، آشپزخانه و حتی اتاق خواب با توجه به نوع چیدمان دکوراسیون احتیاج به پوشش سقف منحصر به فرد دارند.همه ما وسواس زیادی بروی انتخاب مبلمان، لوازم دکوری و کاربردی، نوع کفپوش و رنگ دیوارهای خانه داریم اما اگر همین وسواس را در مورد سقف نیز می داشتیم شرایط بسیار عالی می شد. مدل کناف سقف یکی از ایده های مطمئن و بسیار زیبا برای تزیین این قسمت مهم از خانه است که اغلب توسط بسیاری از خانه دارها نادیده گرفته می شود. اگر توجه بیشتری به سقف خانه داشته باشید حتی به وسایل تزیینی دیگر برای دکوراسیون داخلی کمتر نیاز پیدا خواهید کرد. در این مطلب همانطور که از عنوان مشخص است می خواهیم به معرفی طرح های جدید و جذاب سقف کناف بپردازیم.

چند ایده برای طراحی سقف

سقف پذیرایی باید نور ملایم و همرنگ با دکوراسیون اصلی باشد

چند ایده برای طراحی سقف

رنگ‌های خنثی مثل سفید بهمراه اشکال ساده علاوه بر جلب نظر بیشتر حس ارامش بهتری به بیننده منتقل میکند

چند ایده برای طراحی سقف

مقدار نور استفاده شده در پذیرایی باید با در نظر گرفتن میزان نور در روز و شب باشد

چند ایده برای طراحی سقف

در صورت لزوم میتوان از چند لوستر برای تنظیم مقدار نور استفاده کرد

چند ایده برای طراحی سقف

پرچین به عنوان تولید کننده پوشش سقف های شیب دار در ایران فقط به نمای بیرونی خانه شما جلوه نمیدهد و ما به فکر نمای داخلی و دکوراسیون داخلی نیز هستیم.همواره به سقف باید بعنوان یک عنصر مهم در دکوراسیون هر اتاقی یاد شود، سقف مصالح اصلی ساختمان را می پوشاند و به اتاق جلوه ای دنج تر می دهد. بسیاری از اتاق ها سقفی ساده و بدون هیچگونه تزیین دارند نهایت تزیین این سقف ها گچبری های حاشیه سقف است اما تعدادی هم از تزیینات پیچده مانند سقف کاذب کناف و پی وی سی استفاده می کنند که در طرح ها و شکل های بسیار متنوعی تولید می شوند. سبک های مدرن از طرح هایی با خطوط صاف و گوشه دار مانند مستطیل استفاده می کنند در حالی که مدل های کلاسیک همراه با اشکال انحنی دار مانند دایره و تزیینات بیشتر هستند.

 چند ایده برای طراحی سقف چند ایده برای طراحی سقف

چند ایده برای طراحی سقف

سقف، یکی از اجزای جدایی ناپذیرِ دکوراسیون محسوب شده و به اندازه مدل و نوع کفپوش و زمین، در زمینه سازی دکوراسیون داخلی تاثیر دارد. مدل سقف هرچه که باشد، باید با دیوارها و بقیه بخش های محیط هماهنگ باشد. معمولا بالای سقف کمی فضای خالی برای سیم کشی، لوله کشی و کانال کشی در نظر گرفته می شود.

چند ایده برای طراحی سقف

 این بخش از طراحی خانه که زمانی فقط دستخوش اهداف اقتصادی و سودآوری می شد، اکنون با زیبایی و هماهنگی روزافزون خانه ها مورد توجه خاص طراحان قرار می گیرد. علاوه بر همه این ها، مدل سقف روی حال و هوای محیط و حسی که منتقل می کند تاثیر می گذارد. خانه ای کوچک با سقف کم ارتفاع، حس خفگی و تنگی نفس را به همراه دارد. اما همین خانه با طراحی سقف کاذب منزل ، فضایی دلنشین و دلباز خواهد بود.
چند ایده برای طراحی سقف

چند ایده برای طراحی سقف

شما آزادید هر نوع سقفی که می خواهید انتخاب کنید اما قبل از آن باید سبک خانه، میزان بودجه و نتیجه ای که به دنبال آن هستید را در نظر بگیرید. قبل از شروع ساخت یا بازسازی، باید با انواع مختلف سقف و ظاهر، نحوه استفاده، مزایا و معایب آن ها آشنا شوید. برای کمک به تسریع پروژه شما، ما تعدادی از معمول ترین سقف ها را گردآوری کرده و آن ها را به شما معرفی می کنیم.
چند ایده برای طراحی سقف

سقف های مرسوم برای طراحی سقف کاذب منزل
اغلب خانه ها سقفی با ارتفاع دو متر و نیم دارند اما اگر خانه به صورت سفارشی ساخته شود، ارتفاع سقف طبقه اول آن می تواند تا نزدیک ۳ متر هم باشد. اغلب این سقف ها سطحی صاف شبیه دیوار دارند. شاید در بعضی خانه های قدیمی، سقف های بافت داری ببینیم که سقف پاپ کورنی نام دارند. چون ذراتی که روی آن ها اسپری می شود شبیه دانه های پاپ کورن است.

چند ایده برای طراحی سقف چند ایده برای طراحی سقف

چند ایده برای طراحی سقف

از همین حالا به شما می گوییم که این نوع سقف ها از مدت ها پیش محبوبیت خود را از دست داده اند چون رنگ زدن و نظافتشان کار بسیار مشکلی بوده و به سرعت چرک مرده می شوند. همچنین همه نور محیط را به خود جذب کرده و فضا را تاریک می کنند. به ندرت صاحبخانه ای پیدا می شود که طرفدار سقف پاپ کورنی باشد.
سقف های مرسوم سطحی صاف و صیقلی دارند. چراغ ها در معرض دید بوده و دریچه های تهویه در تورفتگی نصب می شوند.

چند ایده برای طراحی سقف چند ایده برای طراحی سقف چند ایده برای طراحی سقف چند ایده برای طراحی سقف چند ایده برای طراحی سقف چند ایده برای طراحی سقف چند ایده برای طراحی سقف چند ایده برای طراحی سقف چند ایده برای طراحی سقف چند ایده برای طراحی سقف چند ایده برای طراحی سقف

یک پیام بگذارید

ایمیل شما به بقیه نشان داده نمی‌شود.

مطالب پیشنهادی

آردواز

آردواز

آردواز چیست؟ آردواز یکی از متداول ترین پوشش های سقف شیبدار در جهان می‌باشد. سقف…ادامه مطلب

Enter your keyword