طرح و رنگ بندی های مختلف محصولات پرچین قدرت انتخاب زیادی را به شما میدهد، سلیقه شما برای ما بسیار مهم است

سلیقه شما برای پرچین مهم است

رنگ بندی در نمای بیرونی ساختمان چقدر مهم است؟

رنگ و تاثیرات آن بر روی زندگی انسان بر کسی پوشیده نیست، به طوری که رنگ و رنگ بندی حتی میتواند در زندگی تجاری و کسب و کار شما نیز تاثیر گذار باشد، فضای زندگی شما نشانگر بسیار خوبی از علایق و سلیقه شما می‌باشد.

به‌طور حتم کسانی را می‌شناسیم که رنگ‌بندی و انتخاب رنگ در زندگی برایشان اهمیت چندانی ندارد اما این واقعیت که رنگ روی زندگی شما تاثیرگذار است قابل چشم پوشی نیست حتی اگر شما نسبت به آن بی اعتنا باشید.

بعضی رنگ ها یا گروههای رنگ ها واکنش مشابهی از طرف اکثر مردم دارند.تغییرات از اختلاف و تناژ رنگی مورد استفاده می آیند.بسیار مهم است که از رنگ ها به صورت عاقلانه برای تزیینات خانه استفاده نمایید.

افرادی که در یک خانه زندگی می کنند خانه را با انتخاب رنگ ها زیبا می کنند که شخصیت هایشان را نشان می دهد.ترفند این است که رنگ ها را با یک ترکیب خوشایند در منزل استفاده نمایید. انتخاب رنگ یکی از مراحل سخت برای مبتدیان این رشته است. رنگ قدرت تغییر شکل و اندازه لوازم منزل را دارد.انتخاب رنگ سخت نیست اگر شما اطلاعات اولیه در مورد رنگ و اثرات آن را بدانید.

عاقلانه انتخاب نمایید.

توجه داشته باشید که هر رنگ ارزش روانی دارد.فکر کنید که هر رنگ چه احساسی را در شما ایجاد می کند.

رنگ ها می توانند شامل هر احساسی باشند از آرامش گرفته تا خشم.

برای خلق آرامش و هماهنگی درخانه استفاده از رنگ مناسب مهم است. بعضی از رنگ ها در مقدار زیاد ممکن است تاثیر متضاد روی شما و اشخاص خانه داشته باشد.

چه خلق و خویی می خواهید ایجاد کنید؟ کدام رنگ به شما کمک خواهد کرد که این روحیه را به دست آوردید؟

اگر به کمک برای جواب این سوال ها نیاز دارید،به مجلات،کتاب ها دکوراسیون،بلاگ ها و سایت ها نگاه کنید تا از آن ها ایده بگیرید و یا از متخصصان دکوراسیون داخلی کمک بگیرید.

فرش،موکت،مبلمان،کاشی و سرامیک می توانند شما را راهنمایی کنند.چون این لوازم محدودیت رنگی دارند بنابراین ابتدا این ها را انتخاب نمایید و سپس رنگ دلخواه خود را انتخاب نمایید.

هنگامی که چیزی که دوست دارید را پیدا می کنید سپس انتخاب رنگ های شما محدود می شود به ۳ تا ۴ رنگ. خیلی از رنگ ها می توانند اتاق را شلوغ یا به هم ریخته نشان دهند.

نقاشی یک روش منصفانه و تغییر شکل دادن اتاق بیشتر از هر روش دیگر است،بنابراین شما می توانید از این روش تجربه کسب کنید.

رنگ اتاق ها و تاثیرات آن:

رنگ ها به ۳ دسته کلی تقسیم می شوند: رنگ ها فعال،انفعالی و خنثی. شما می توانید رنگ های هر اتاق را به سلیقه شخصی خود و کاری که اتاق برای آن در نظر گرفته شده مطابقت دهید.

رنگ های روشن باعث می شود اتاق ها بزرگتر و روشن تر به نظر برسند.رنگ های تیره مصنوعی و گرم هستند که باعث می شوند فضا های بزرگ جذاب تر به نظر برسند.

در اینجا نگاهی دقیق تر به رنگ ها می اندازیم و کاری که می توانیم در یک اتاق انجام دهیم را یاد بگیریم.

قرمز

قرمز سطح انرژی اتاق را افزایش می دهد.بیشتر رنگ های پرانرژی سطح آدرنالین را بیشتر از هر رنگ دیگری بالا می برد. قرمز انتخاب خوبی است اگر بخواهید سطح هیجانات را بالا ببرید، خصوصا در شب. در اتاق نشیمن و اتاق غذاخوری، رنگ قرمز مردم را به سمت هم جذب و تحریک به حرف زدن می کند. در قسمت ورودی تاثیر قوی اولیه ایجاد می کند.

رنگ قرمز باعث افزایش فشار خون می شود و سرعت تنفس و ضربان قلب را افزایش می دهد. رنگ قرمز معمولا برای اتاق خواب پیشهناد می شود، اما اگر معمولا در هنگام تاریکی به اتاق خوابتان می روید انتخاب لامپ مناسب برای دید بهتر در این رنگ بسیار با اهمیت است تا رنگ زیبا و با شکوه به نظر برسد.

زرد

رنگ زرد تسخیر نور خورشید و به همراه آوردن شادیست. رنگ زرد بهترین انتخاب برای آشپزخانه،اتاق غذاخوری و حمام است که باعث بالا رفتن انرژی می شود. در سالن ها و فضا های کوچک رنگ زرد باعث می شود که فضا بزرگتر به نظر برسد و حس گرمی و نشاط ایجاد کند.

اگرچه رنگ زرد یک رنگ شاد است اما انتخاب مناسبی برای استفاده به عنوان رنگ اصلی نیست. مطالعات نشلن می دهدد که افراد در محیط های با رنگ زرد زودتر آرامش خود را از دست می دهند و نوزادان در اتاق زرد رنگ زودتر به گریه می افتند. استفاده زیاد از این رنگ ایجاد احساس ناامیدی و خشم می کند. رنگ زرد باعث تحریک اعصاب و پالایش بدن می شود.

آبی

رنگ آبی فشار خون را کاهش می دهد و تنفس را آهسته و ضربان قلب را کاهش می دهد. به همین دلیل است که این رنگ برای آرامش و تمدد اعصاب توصیه می شود و اغلب برای اتاق خواب و حمام توصیه می شود.

رنگ آبی که برای دیوار استفاده شود بسیار زیبا به نظر می رسد اما زمانی که روی دیوار و وسایل استفاده می شود احساس سردی ایجاد کند. اگر آبی را به عنوان رنگ اصلی در یک اتاق انتخاب می کنید سعی کنید با نتخاب رنگ های گرم به عنوان مبلمان و پرده و…فضا را تعدیل کنید.

برای ایجاد فضاهای آرامش بخش در حوزه اجتماعی مانند اتاق نشیمن و آشپزخانه های بزرگ،استفاده از آبی های گرم تر مثل آبی با توناژ بنفش یا آبی روشن مثل آب نیلی یا فیروزه ای.

آبی رنگی است که به عنوان رنگ آرامش بخش می شناسیم وقتی که به عنوان رنگ اصلی استفاده می شود،اما استفاده از رنگ آبی تیره تاثیر متضاد دارد، و حس نا امیدی و غم و اندوه ایجاد می کند. از رنگ آبی تیره به عنوان یک رنگ اصلی خودداری کنید.

سبز

سبز رنگ آرامش بخش برای چشم است.ترکیبی از رنگ آبی و زرد هست که هم تازگی و طراوت رنگ آبی و هم نشاط رنگ زرد را دارد. سبز برای همه اتاق های داخل خانه مناسب است.

در آشپز خانه سبز سردی را کاهش می دهد و در اتاق نشیمن هم تشویق به سادگی دارد و هم گرما برای ایجاد حس همبستگی و آسایش.

سبز همچنین دارای تاثیر آرامش بخش است زمانی که به عنوان یک رنگ اصلی انتخاب شود.باور براین است که باعث کاهش استرس و کمک به ایجاد آرامش می شود و همچنین رنگی است که برای اتاق خواب توصیه می شود.

بنفش

بنفش، برای مثال بنفش تیره یا بادمجانی، رنگی است که غنی،چشمگیر و پیچیده است.بنفش رنگی سنگین و لاکچری و خلاقانه است، به عنوان تاکید و رنگ دوم به طرح عمق میدهد.

بنفش روشن مانند بنفش اسطوخودوس و یاسی، همان کیفیت آرامشی را در اتاق خواب ایجاد می کند که رنگ آبی ایجاد می کند اما بدون خطر احساس سردی.

نارنجی

نارنجی موجب هیجان و اشتیاق و انرژی می شود. با توجه به این که این رنگ ایده خوبی برای اتاق نشیمن و یا اتاق خواب نیست، این رنگ بیشتر برای یک فضای ورزشی مناسب است. این رنگ باعث می شود که بتوانید تمام انرژی را که در زمان ورزش نیاز به خارج کردن آن باشید را خارج کنید.

رنگ های خنثی

سیاه و سفید،خاکستری رنگ های خنثی و پایه ای برای طراحی دکوراسیون داخلی هستند.طرح های با رنگ خنثی و مدرن که در طراحی انعطاف پذیر هستند.اضافه کردن رنگ ها برای زنده کردن فضای محیط و کم کردن آن ها برای ایجاد آرامش در محیط.

بهترین استفاده از رنگ سیاه برای قسمت های کوچک برای تاکید بیشتر است.برخی کارشناسان معتقدند که هر فضا نیاز به یک رنگ سیاه و سفید دارد که به فضا عمق بدهد.برای ساده تر شدن کار بهتر است که از چرخه رنگ کمک بگیرید.

زرشکی

زرشکی می تواند بعضی افراد را تند مزاج کند.با توجه به ایجاد احساس خشم و خصومت بهتر است از این رنگ به عنوان رنگ اصلی استفاده نشود.

نشستن به مدت طولانی در این فضا در آرامشی که در محیط خانه ایجاد کرده اید تاثیر دارد.

تاثیر رنگ سقف

سقف یکی از شش فضای محیط را نشان می دهد،اما اغلب یک رنگ سفید روی آن ها می زنند.در واقع برای دهه ها سفید نه تنها اطمینان بخش ترین بلکه بهترین انتخاب برای سقف ها بود.

به عنوان یک قاعده کلی اگر رنگ سقف ها روشن تر از رنگ دیوار ها باشد،سقف را بلندتر نشان می دهد در حالی که سقف تیره تر باعث کوتاه تر نشان دادن ارتفاع سقف می شود.

سقف های کوتاه احساس دنجی و صمیمیت ایجاد می کند.

به طور کلی دیوتر های تیره فضا را کوچکتر و دیوار های با رنگ روشن باعث بزرگتر جلوه دادن محیط می شود.

اطلاعاتی که در بالا در مورد رنگ ها در اختیارتون قرار داده شد می تواند راهنمای خوبی برای انتخاب رنگ مناسب برای خانه تان باشد رنگ دلخواه خود را با توجا به روحیه هر یک از اعضای خانواده انتخاب نمایید تا تاثیر خوبی در خصوصیت رفتاری افراد خانواده داشته باشد.

با بهره از تایل های رنگی و جذاب و مقاوم پرچین نمای زیباتر و مقومتری برای ساختمان خود بسازید و از  زندگی لذت بیشتری ببرید.

شماره تماس با واحد فروش : ۰۲۱۶۵۴۳۷۶۵۶۰(۹۸+)

یک پیام بگذارید

ایمیل شما به بقیه نشان داده نمی‌شود.

مطالب پیشنهادی

آردواز

آردواز

آردواز چیست؟ آردواز یکی از متداول ترین پوشش های سقف شیبدار در جهان می‌باشد. سقف…ادامه مطلب

Enter your keyword